TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
104 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Kutlu Başaran
  • ADRES: Altınşehir Mahallesi Doğanevler Caddesi Sakarya Sokak No:35 34775 Ümraniye/İstanbul
  • TELEFON: 0 (850) 555 6666
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Tabela bir mesajı belirli bir gruba, genellikle pazarlama amacıyla veya bir tür savunuculuk amacıyla iletmek için işaret ve sembollerin tasarımı veya kullanımıdır. Bir tabela ayrıca toplu olarak veya bir grup olarak kabul edilen işaretler anlamına gelir. Tabela teriminin 1975-1980 arasında popüler olduğu belgelenmiştir.

Tabelalar bilgileri belirli bir kitleye göstermek için yaratılan her türlü görsel grafiktir. Bu genellikle, sokaklar gibi yerlerde veya iç ve dış binalarda yön bulma bilgisi şeklinde kendini gösterir. İşaretler, daha geniş afişlerden, reklam panolarından ve duvar resimlerinden, daha küçük sokak tabelalarına, sokak adı tabelalarına, sandviç panolarına ve çim tabelalarına kadar, yere ve amaca göre biçim ve boyut olarak değişir. Yeni işaretler dijital veya elektronik göstergeler de kullanabilir.

İşaretlerin temel amacı, verilen bilgilere dayanarak karar vermede alıcıya yardımcı olmak için tasarlanmış bilgileri iletmektir. Alternatif olarak, belirli bir ürünün veya hizmetin özelliklerinin alıcılarını ikna etmek için tanıtım tabelaları tasarlanabilir. Tabela, belirli bir ürün veya hizmet hakkında bilgi ileten etiketlemeden farklıdır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.